UCZNIOWIE SOSW LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MÓJ PRZYJACIEL STRAŻAK”

20161219_114304W dniu dzisiejszym, 19.12.2016 r., nasi wychowankowie wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Państwowej Straży Pożarnej „Mój Przyjaciel Strażak”.

Wręczenia nagród finalistom dokonał st. bryg. Sławomir Klusek – Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, przedstawiciel  Wojewody Lubuskiego pan Paweł Klimczak – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, dr Anna Chabasińska – Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego z Akademii im. Jana z Paradyża, pan Krzysztof Swaryczewski – artysta plastyk z gorzowskiego Liceum Plastycznego. W tym wyjątkowym konkursie, którego celem było przede wszystkim poznanie i zarazem zgłębienie wiedzy nt. zawodu strażaka, zaszczytne miejsce III zajął uczeń I klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy Łukasz Krzykliwy, który swoją pracę wykonał pod kierunkiem wychowawcy Katarzyny Dziadas. Wyróżniona została również praca ucznia klasy III Gimnazjum Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych Konrada Kowalczyka, który pracę wykonał pod kierunkiem wychowawcy Ewy Szczepańskiej. Jak podkreślił st. bryg. Sławomir Klusek wszystkie prace ukazały trud i piękno zawodu strażaka, ale i wielki szacunek uczniów do osób pełniących tę służbę. Nagrody i prezenty, a także moc gorących życzeń pani Ewy Rawy – Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz st. bryg. Sławomira Klusek – Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, wprowadziła nas w radosny świąteczny nastrój, którego dowodem były pełne uśmiechu twarze dzieci i opiekunów.

K. Dziadas
Koordynator ds. bezpieczeństwa w SOSW