Przedszkolaki na medal! (14.02.2019 r.)

1 - KopiaReprezentanci oddziałów przedszkolnych przy SOSW w Sulęcinie wzięli udział w pierwszych w swoim życiu zmaganiach olimpijskich! Po licznych, intensywnych i pełnych emocji treningach, zwarci i gotowi do działania, w walentynkowy poranek wyruszyliśmy do Sulechowa, aby wziąć udział w I Małej Olimpiadzie Specjalnej. Wśród zawodników znaleźli się: Sandra Grzebiela, Amanda Deka, Jakub Fiedorowicz oraz Adam Rogóż.


Pod opieką Katarzyny Gardziejewskiej i Urszuli Kołodziej oraz Rodziców, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i byli nieocenionym wsparciem, przedszkolaki ruszyły na spotkanie z olimpijską przygodą!

Po rejestracji uczestników, czasie na przygotowanie się do zawodów i krótkiej rozgrzewce, nadszedł czas na sportowe zmagania. Za największy sukces opiekunowie jednogłośnie uznali fakt, że wszyscy uczestnicy zrealizowali wszystkie postawione przed nimi zadania: bieg, strącenie i postawienie pachołka, bieg z zadaniami, pokonanie tunelu i strzały do bramki. Nowe miejsce, duża liczba osób, obecność rodziców oraz hałas spowodowany ożywionym dopingiem były dla naszych najmłodszych wyraźnie stresujące, jednak podjęli wyzwanie! Dali czadu! Byli genialnymi kibicami dla siebie nawzajem i innych drużyn! Wzajemnie okazywali sobie wsparcie trzymając się za ręce, tuląc zestresowanych kolegów czy wykonując popularny w przedszkolu „atak miłości”! Wszystko zaś odbywało się z niezwykłą radością- zdecydowanie bawiliśmy się świetnie!

Organizatorami przedsięwzięcia było Przedszkole Specjalne „BAJKA” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie oraz SOSW w Sulechowie. Przedszkolaki zmagały się w czterech konkurencjach: „Roboty drogowe”, „Grzybobranie”, „Piłkarze”, „Tunel”. W szranki stanęli również opiekunowie grup, których zadaniem było zbudowanie jak najwyższej wieży z klocków w rękawicach bokserskich.
We wszystkich konkurencjach mierzony był czas ich wykonania przez poszczególne drużyny, a także sprawdzano dokładność wykonywania sekwencji czynności. W generalnej klasyfikacji zajęliśmy zaszczytne VI miejsce- zdobyliśmy puchar! Przedszkolaki odebrały go z wielką dumą wraz z nagrodą, która z pewnością umili przedszkolną zabawę. Każdy z uczestników dodatkowo został nagrodzony medalem oraz upominkiem.

Wyjazd na I Małą Olimpiadę Specjalną był również czasem poznawania się w warunkach poza przedszkolnych, zjadania smakołyków przygotowanych przez najdzielniejsze mamy świata, ciekawych rozmów. Był to piękny, radosny czas! Osobiście pozwolę sobie dodać, że nasze starszaki-przedszkolaki są najcudowniejsze i absolutnie fantastyczne!

Urszula Kołodziej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.