Dzień Otwartych Drzwi Szkoły (04.06.2019r.)

1 (1)Dnia 4 czerwca 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie odbyła się jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości – Dzień Otwartych Drzwi Szkoły. Tego dnia (choć także w dniu codziennym) szczególnie zachęcaliśmy rodziców i uczniów – zainteresowanych nauką w naszej placówce do odwiedzenia szkolnych murów.


Celem uroczystości było zaprezentowanie naszego potencjału, możliwości i dorobku, przybliżenie działalności szkoły, zachęcenie do podjęcia decyzji przez rodziców o zapisaniu swoich dzieci, wymagających specjalistycznego i profesjonalnego wsparcia specjalistów właśnie do naszego Ośrodka. W Dniu Otwartych Drzwi Szkoły zaprezentowaliśmy przybyłym gościom oddaną do użytku jesienią 2018 r. nową część Ośrodka, a także zaprezentowaliśmy zajęcia prowadzone w starej części placówki.

 Przybyli na uroczystość goście, przywitani przez dyrektora Panią Danutę Malinowską, podziwiali występy artystyczne w wykonaniu naszych szkolnych talentów – uczniów klas IV-VIII SP pod wodzą Pani Diany Chajec, którzy zaprezentowali się w przyrodniczym skeczu oraz tańcu, najmłodszych uczniów klasy II-III SP ZET pod czujnym okiem Pani Joanny Duź w afrykańskim tańcu „Ambo Sambo” oraz występ wokalny w wykonaniu Amelii Dziamskiej i Wiktorii Krawczyk, które wykonały utwór z repertuaru Roksany Węgiel pt. „Żyj”.

Po części artystycznej goście udali się do nowego skrzydła Ośrodka na prelekcję na temat szkoły, przygotowaną przez Panie Katarzynę Dziadas, Katarzynę Gardziejewska i Martę Maćkowską. Następnie zwiedzano nowe, piękne i bogato wyposażone gabinety specjalistyczne i sale: Integracji sensorycznej, salę doświadczania świata, terapii ręki, autyzmu, a także gabinety logopedyczny, biofeedback, muzyczny. W każdym z nich czekali profesjonaliści, którzy zaprezentowali sprzęt oraz opowiedzieli, na czym polegają poszczególne specjalistyczne zajęcia z uczniami. Sale prezentowały panie: Agnieszka Bojar, Anna Szemitko, Urszula Kołodziej, Katarzyna Gardziejewska, Diana Chajec, Wioletta Kaźmierczak i Krystyna Tylczyńska. Natomiast pani Joanna Duź wraz ze swoją klasą przeprowadziła otwarte zajęcia pod tytułem „Zabawy z literami przy użyciu tablicy interaktywnej”.

Okazało się także, że „stara szkoła” – mimo, że ustępuje urodzie i nowoczesności nowej części, także ma do zaoferowania wiele. Nauczyciele uczący w tym budynku przygotowali otwarte zajęcia, które poprowadzili wraz z uczniami. Odbyły się tu zajęcia czytelnicze prowadzone przez Panie Dorotę Nazwalską i Małgorzatę Gąsiorek, zajęcia artystyczne (przygotowanie wianków), które zaprezentowała Pani Monika Stegeman, zajęcia chemiczne (eksperymenty z żywiołami) prowadzone przez Panbią Agnieszkę Kogut-Szablewską, zajęcia kulinarne (Kuchnia niemiecka) w wykonaniu Pań Reginy Kucharskiej i Marty Maćkowskiej. Zaprezentowano także dorobek sportowy placówki, omówiony przez Pana Ireneusza Górę oraz osiągnięcia plastyczne promowane przez Panią Monikę Stegeman.

Goście uczestniczący w uroczystości mieli możliwość zapisania się w pamiątkowej księdze na stoisku promocyjnym prowadzonym przez Panią Izabelę Lenard. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla gości, jak i uczniów. Ciasta i słodkości przygotowali rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie podczas zajęć kulinarnych. O estetykę sal oraz profesjonalne podanie poczęstunku zadbali uczniowie klas SPdP wraz z Paniami Ewą Rewers, Ewą Szczepańską i Izabelą Kosciółek.

Mamy nadzieję, że nasza oferta zachęca do podjęcia nauki dzieci ze specjalnymi potrzebami w naszej placówce, która tętni życiem, bogactwem zajęć oraz entuzjazmem osób tu zatrudnionych.

OPRACOWAŁA: Agnieszka Kogut-Szablewska, koordynatorka uroczystości.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.