Listopadowe sukcesy uczniów SOSW w Sulęcinie.

1cJubileusz 100-lecia PCK w tym roku uczczono w sposób szczególny. Uczniowie naszej szkoły wymalowali prace na 40. Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wzięło udział 518 dzieci i młodzieży z 53 placówek oświatowych województwa lubuskiego. Wielkim sukcesem okazały się wyniki naszych uczniów.

I miejsca zdobyli: Aleksandra Poznańska (praca powstała pod kierunkiem Pani Ewy Rewers), Maciej Czerwiński, Jakub Krawczyk, Jakub Kokot oraz Krzysztof Wołyniec – czniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela Pani Moniki Stegeman. Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej odbyło się 8 listopada 2019 o godz. 10:00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Uczniowie SOSW w Sulęcinie w tegorocznej edycji konkursu wymalowali przepiękne i oryginalne prace o tematyce historycznej. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości” (V edycja) odbyło się w Lubuskim Muzeum Wojskowym w dniu 11. listopada 2019 o godz. 13.00, przy wyjątkowo pięknej i słonecznej pogodzie jak na tę porę roku. Prezes Towarzystwa Przyjaciół LMW, dr Włodzimierz Kwaśniewicz oraz Koordynator konkursu i kierownik Działu Sztuki, Promocji i Edukacji LMW – Magdalena Poradzisz-Cincio ogłosili nazwiska autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac. Jak co roku, także tym razem, na konkurs wpłynęła wielka liczba prac z całego województwa. Z naszej szkoły I miejsce zdobyli uczniowie kl. VII-VIII SP Adrian Bucki i Damian Seremak II miejsce wywalczył sobie uczeń kl. III SPdP Konrad Kowalczyk, a wyróżnienia zdobyli: Piotr Wiśniewski, Jakub Białek, Jakub Kokot, Jan Sokół, Jan Wierciński, Maciej Czerwiński, Dorota Wołyniec, Krzysztof Wołyniec. Prace wykonane zostały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Moniki Stegeman i nauczyciela historii Pani Wioletty Kaźmierczak. Prace naszych podopiecznych zachwycają  nie tylko kolorem i formą lecz także doskonałym warsztatem i nowatorstwem. Dlatego postanowiono przyznać rekordową liczbę wyróżnień. Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy. Nagrodzone i wyróżnione prace, oglądać będzie można w holu wystaw czasowych Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie do 31. grudnia 2019 r.

Po raz pierwszy uczniowie SOSW w Sulęcinie aktywnie i zdrowo uczcili święto Niepodległości biorąc udział w IV Biegu Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta Ośno Lubuskie.  Uczniowie kl. VII-VIII SP w osobach : Mateusz Nowacki, Damian Seremak, Agnieszka Kowzan, Kinga Rygiel, Radosław Pryputniewicz, Aleksander Krupa wraz z najbliższą rodziną oraz z wychowawcą klasy Panią Moniką Stegeman pokonali dystans 5 km wokół jeziora Reczynek w Ośnie Lubuskim. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a grupowo wywalczyliśmy sobie okolicznościowy puchar. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród, gorący poczęstunek oraz integracyjne biesiadowanie przy ognisku.

Opracowała
Monika Stegeman

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.