Przedszkolaki na II Małej Olimpiadzie Przedszkoli Specjalnych w Sulechowie.

10 (1)Dnia 21.11.2019 roku przedszkolaki z SOSW w Sulęcinie uczestniczyły w II Małej Olimpiadzie Przedszkoli Specjalnych w Sulechowie. Organizatorem Olimpiady było Przedszkole Specjalne „Bajka” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sulechowie.  Wśród zawodników reprezentujących nasze przedszkole znaleźli się: Jakub Fiedorowicz, Franciszek Stebelski, Fabian Smoliński oraz Jan Ruszyński-Gorzeliński.

Pod opieką Eweliny Dudasz i Aleksandry Myszczak przedszkolaki z uśmiechem na twarzy oraz determinacją ruszyły w drogę!

Po przybyciu na miejsce oraz zajęciu swoich stanowisk odbyło się oficjalne przywitanie wszystkich uczestników. Na Olimpiadę przyjechały dzieci z Międzyrzecza, Gorzowa, Świebodzina, Nowej Soli a także z Sulechowa. Przed przystąpieniem do zmagań sportowych wszyscy uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce. Jak przystało na prawdziwych sportowców!  Przedszkolaki rywalizowały ze sobą w czteroosobowych drużynach biorąc udział w czterech konkurencjach: rzut do celu, roboty drogowe, grzybobranie a także hula hop. Na opiekunów grup także czekało zadanie do wykonania, był to tor przeszkód. Podczas konkurencji dzieci mogły liczyć na wsparcie i doping nie tylko opiekunów ale także publiczności oraz wolontariuszy. Nad poprawnością wykonywanych konkurencji czuwał sędzia, który informował nas czy zadanie zostało zaliczone czy nie. Nasze przedszkolaki, wykazały się szczególnym zaangażowaniem, dbałością podczas wykonywania zadań oraz po raz kolejny pokazały ducha walki! Wszystkie konkurencje zostały poprawnie wykonane i zaliczone przez sędziego!

Dla przedszkolaków oraz opiekunów był to czas pełen emocji, ale przede wszystkim radości. Dobra zabawa, integracja a także przełamywanie własnych barier to kluczowe cele II Małej Olimpiady. Z Olimpiady wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które dają nam więcej odwagi w odkrywaniu siebie i świata.

Poza sportowymi zmaganiami dzieci oraz opiekunowie mogli dowiedzieć się, jak udziela się pierwszej pomocy oraz poznać nowoczesny sprzęt ratownictwa medycznego, który w bardzo interesujący sposób został zaprezentowany przez ratowników.

Na zakończenie Olimpiady przedszkolaki z dumą odebrały puchar, medale, dyplom oraz nagrody, które zawiozły do przedszkola i pokazały swoim kolegom i koleżankom.

Ewelina Dudasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.