Przedszkolaki na I Olimpiadzie „Bystry Przedszkolak” w Międzyrzeczu (28.11.2019r.)

IMG_7920Dnia 28.11.2019 roku przedszkolaki z SOSW w Sulęcinie pod opieką Eweliny Dudasz i Aleksandry Myszczak wzięły udział w I Olimpiadzie „Bystry Przedszkolak” zorganizowanej przez Przedszkole Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno– Wychowawczym w Międzyrzeczu.

Tym razem nasze przedszkole było reprezentowane przez Agatę Mielczarek, Jana Ruszyńskiego–Gorzelińskiego i Jakuba Kaniuczoka. W Olimpiadzie uczestniczyły również dzieci z Międzyrzecza, Sulechowa, Słubic i Świebodzina.

Wszystkie drużyny zostały powitane gorącymi oklaskami, a następnie przedszkolaki i ich opiekunowie złożyli przysięgę podczas, której obiecali, że będą sumiennie i z uśmiechem wykonywać zadania, które zostały dla nich przygotowane.

Zawodnicy zmierzyli się z następującymi zadaniami: łączenie łańcucha pięciu ogniw według wzoru, układanie puzzli 3 – elementowych, układanie elementów dzielonych na pół (pionowo, poziomo i ukośnie), ułóż tak samo oraz połącz w pary – przeciwieństwa.

Każda osoba w grupie wykonywała to samo zadanie równocześnie w określonym czasie 5 minut.

Dodatkowym zadaniem dla wszystkich grup było ozdobienie Sowy metodą wydzieranki
z kolorowego papieru.

Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywały zadania,
które wymagały skupienia i logicznego myślenia.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwało Jury, które bacznie obserwowało zawodników i przydzielało punkty za wykonane zadanie.

Wszystkim zawodnikom udało się wykonać zadania prawidłowo i w określonym czasie.

Po ogłoszeniu wyników Olimpijczycy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody.

To, że ta Olimpiada była wyjątkowa nie ulega wątpliwości. Dlaczego warto było wziąć w niej udział? Ponieważ każdy z uczestników został zwycięzcą! Pokonywanie barier w fantastycznej atmosferze wzmacnia poczucie własnej wartości, dodaje odwagi, mobilizuje do podejmowania dalszych wysiłków i daje radość z osiągniętych sukcesów.

Dzieci wróciły szczęśliwe!

Opracowała: Aleksandra Myszczak

IMG_7933 IMG_7939 IMG_7951 IMG_8014 IMG_8015 IMG_8016 IMG_8018 IMG_8019 IMG_8020 IMG_7926 IMG_7923 IMG_7924 IMG_7925 IMG_7941 IMG_7947

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.