W tym roku jesteśmy z WOŚP po raz 9.

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku  wśród setek tysięcy wolontariuszy 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wyszli  na ulice polskich miast, była uczennica i uczniowie naszej szkoły.
Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra, Aleksander, Dariusz, Mateusz i Fabian wraz z opiekunkami  włączyli się w akcję niesienia pomocy potrzebującym.

Zachęcaliśmy do okazania serca dla najmłodszych dzieci. Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmiało: „WIATR W ŻAGLE” – 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Dochód z tegorocznej zbiórki wesprą takie dziedziny medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.
Nasze zaangażowanie zaowocowało kwotą 1.103,28 zł, która wsparła akcję WOŚP! Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.