2. „Strefa aktywnej integracji”

W dniach 8 – 14 lipca 2016r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie pod okiem wyspecjalizowanej kadry wzięli udział w letnim wyjeździe do Pogorzelicy kształtującym ich kompetencje społeczne w miejscu użyteczności publicznej w ramach zadania „Strefa aktywnej integracji”, projektu (O)twórzMY wspólny świat! dofinansowanego ze środków FIO, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Siedmiodniowy pobyt był wspaniałą edukacją i letnią zabawą. Uczniowie  poznali historię rybołówstwa morskiego oraz bursztynu z którego doświadczeń wynieśli wiedzę teoretyczną i praktyczną w Muzeum w Niechorzu. Niedaleko Pogorzelicy w Trzęsaczu poznali historię starego kościoła w Muzeum Multimedialnym. Piękna legenda i historia spajały się ze sobą w całość w niesamowitej inscenizacji. Następną atrakcją wyjazdową był rejs statkiem pirackim z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego. Oczywiście nie zabrakło też lodów, gofrów i innych smakołyków.

Na koniec swojej przygody uczniowie zobaczyli morze w pełnej okazałości z latarni morskiej w Kołobrzegu i poznali historię oręża polskiego w Muzeum w Kołobrzegu. Niektórzy z chłopców byli bardzo zafascynowani sprzętem wojskowym. Pogoda sprzyjała wyjazdowi, słoneczko świeciło wtedy kiedy potrzebowaliśmy skorzystać z morskich kąpieli pod okiem ratownika. Nową przygodą była dla uczestników wyjazdu ścianka wspinaczkowa przy ośrodku i nawet najbardziej marudni przełamali lody.

Ostatniego dnia Pogorzelica pożegnała nas deszczem, lecz w tym smutnym dniu czekała nas ostania atrakcja – Park Wieloryba. Stęsknieni późnym popołudniem wróciliśmy do domów.

Kolejne działanie w październiku.