„Aktywnie po integrację” – integracyjny rajd i turniej gier planszowych pod hasłem GRZYBOBRANIE I INNE GRANIE

otwórzmy wspólny świat logo05 października 2016r. w ramach realizacji projektu „(O)twórzMY wspólny świat” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich odbył się integracyjny rajd i turniej gier planszowych pod hasłem – GRZYBOBRANIE I INNE GRANIE.  Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie wraz  z 70 uczniami szkół powiatu sulęcińskiego: Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków, Gimnazjum im. Jana Pawła II, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Licealnych Zawodowych im. Unii Europejskiej w grupach udali się na Uroczysko-Lubniewisko w Żubrowie. Dwie grupy integracyjne: Rowerowa i Nordic –walking, podzielone zostały zgodnie z zainteresowaniami     i możliwościami fizycznymi uczniów. Do realizacji w/w działania zostało kupionych w ramach projektu 10 rowerów górskich oraz 10 kompletów kijów do nordic-walking.

Po godzinnej aktywności sportowej dotarliśmy na miejsce, gdzie czekało na nas ognisko i „coś na ząb”. Pogoda przestała nam sprzyjać, więc aby się rozgrzać i nabrać sił do wysiłku intelektualnego kiełbaska z ogniska, ciepła kawa i herbata okazały się zbawienne.

Kolejnym etapem integracji był Turniej Gier Planszowych do którego realizacji zostało kupionych kilkanaście rodzajów gier, również w ramach realizacji projektu. Osiem grup w skład, których wchodzili uczniowie różnych szkół przystąpili do wspólnej zabawy i rywalizacji. Po godzinnej aktywności konkurs został rozstrzygnięty, nagrody rozdane. Na dworze coraz zimniej.  Ciepła grochówka i coś słodkiego motywowało nas do integracji.

Żegnaliśmy się w deszczu i tak też wracaliśmy do szkół, jedni rowerami a inni pieszo.

Kolejne działanie – 3 listopada godz. 10.00 w Ośrodku Agroturystycznym Kormoran- Wojewódzka KONFERENCJA  „Integracja niepełnosprawnych – możliwości i szanse”  Pod Patronatem: Lubuskiego Kuratora Oświaty, Starosty Sulęcińskiego oraz TVP Gorzów Wlkp.

 

ZAPROSZENIE

INTEGRACYJNY RAJD I TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

Dnia 05 października 2016 r. na Uroczysku Lubniewsko w Żubrowie odbędzie się pierwsza z trzech akcji integracyjnych „Grzybobranie i inne granie” – integracyjny rajd i turniej gier planszowych realizowana w ramach projektu FIO (O)twórzMY wspólny świat!

Integracyjny rajd pieszo-rowerowy jest realną formą aktywnej integracji pełno- i niepełnosprawnych uczniów-uczestników projektu, ich opiekunów oraz innych chętnych osób, w tym rodziców, seniorów, grup przedszkolnych i  szkolnych, które serdecznie zapraszamy do udziału!

Uczestnicy rajdu wyruszą na rowerach lub z pieszo (o godz. 10.30 z placu szkolnego przy SOSW w Sulęcinie i w mniejszych grupach udadzą się na grzybobranie oraz rozegrają turniej gier planszowych. W czasie rajdu dla uczestników projektu przewidziany jest poczęstunek przy ognisku.

Wszystkie chętne osoby serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą akcję integracyjną. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor oraz napój, pieczywo i kiełbaski na wspólne ognisko!

Organizator rajdu:

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

Miejsce zbiórki: plac szkolny przy SOSW w Sulęcinie, godz. 10.15