Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą edukacyjną

DSC06557Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie to nowoczesna placówka edukacyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży z różnymi stopniami niepełnosprawności. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz doskonale przygotowanej infrastrukturze, placówka jest profesjonalnie przygotowana do kształcenia niepełnosprawnych dzieci oraz młodzieży.

W 2018 roku w wyniku realizacji projektu „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie” do budynku Ośrodka dobudowano drugie skrzydło, a łącznik pomiędzy obydwoma budynkami wyposażono w windę.
W obiekcie oprócz tradycyjnych sal lekcyjnych, dostosowanych do pracy w małych grupach, jak również do zajęć indywidualnych, znajdują się także sale przeznaczone do prowadzenia różnego rodzaju zajęć terapeutycznych.
Są to m.in.: gabinet pedagogiki Montessori, gabinet ACC, gabinet terapii mowy, orientacji przestrzennej i koordynacji ruchowej, integracji sensorycznej, funkcjonowania w środowisku, spektrum autyzmu, terapii ręki czy glottodydaktyki i dobrego startu. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, dedykowane dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami szkoły oraz odwiedzenia naszej placówki:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie
ul.
Lipowa 12 A, 69-200 Sulęcin
tel./fax: 95 755 29 61
e-mail:
szkolniak.sosw@wp.pl