1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

IMG_20180301_084557Uczniowie naszej szkoły pamiętali o święcie, które obchodziliśmy w całym kraju tzn. Dniu Żołnierzy Wyklętych. Przypomnieliśmy o żołnierzach, których tragiczna historia została po wielu latach doceniona i upamiętniona.

Uczniowie zapoznali się z życiorysami: Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, która była rówieśniczką niektórych uczniów naszej szkoły, Witolda Pileckiego ps. „Witold” czy Augusta Emila Fieldorfa ps.”Nil”. Podopieczni obejrzeli filmy przybliżające tematykę Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie uhonorowali zasłużonych żołnierzy przygotowując wystawę okolicznościową dotyczącą Żołnierzy Wyklętych. Informacje i plakaty z bohaterami polskiego podziemia niepodległościowego zostały przygotowane przez Aleksandrę Poznańską pod kierunkiem pani Wioletty Kaźmierczak – nauczycielki historii w SOSW. Wyjątkowo poruszającą pracę -pomnik ku czci Żołnierzy Wyklętych samodzielnie zaprojektował i wykonał uczeń Damian Seremak pod kierunkiem pani Moniki Stegeman. Wymowa pomnika w emocjonalny sposób oddaje uczucia związane z historią tego święta.

Wioletta Kaźmierczak
Monika Stegeman

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.