Mistrzynie Polski w narciarstwie biegowym z SOSW w Sulęcinie!

20180228_131305Zakopane – Stolica Polskich Tatr – gościło w dniach 26 – 29 lutego 2018r. uczestników Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni – Razem”, które zrzesza sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.

Absolutną rewelacją zawodów rozgrywanych na trasach biegowych pod Kompleksem Średnich Skoczni im. Stanisława Marusarza okazała się Weronika Walicka, która zdobyła 2 złote medale zdobywając tytuł Mistrzyni Polski, w kategorii dziewcząt młodszych do 16 lat, w biegu na dochodzenie na 1200 m stylem dowolnym oraz w sprincie na 1 km również stylem dowolnym. Rewelacyjnie wypadła również Karolina Szwaczuk, która zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w biegu na 2,5 km stylem dowolnym oraz brązowy medal w sprincie na 1 km techniką dowolną dziewcząt starszych.

Województwo Lubuskie w tych zawodach reprezentowało pięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie pod opieką trenera Ireneusza Góry – nauczyciela w SOSW.

Zakopane powitało narciarzy wspaniałą zimą: ponad metr śniegu i mróz sięgający poniżej 20°C i jak się okazało była to idealna pogada do osiągania wspaniałych wyników przez sulęcińskich narciarzy! Z bardzo dobrej strony pokazali się pozostali nasi uczniowie startujący w sprincie na 1 km w kategorii dziewcząt i chłopców starszych: Laura Walicka – 6 miejsce, Kamil Szałachowski – 9 miejsce, Dariusz Kaczorowski – 13 miejsce.

Jestem pełen podziwu, że moi zawodnicy tak dobrze radzili sobie nie tylko z rywalami i bardzo wymagającymi trasami, ale i tęgim mrozem. Ciężkie treningi na obozie w Jagniątkowie w grudniu oraz na konsultacji narciarskiej w Jakuszycach w styczniu przyniosły planowany efekt. Jestem z nich bardzo dumny i serdecznie im gratuluję.

Ireneusz Góra

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.