„Chcemy dobrze się tu bawić i Sulęcin nas rozsławić” – wrażenia z XXV Jubileuszowego Lubskiego Festiwalu Artystycznego

20180516_162633_HDRTakim okrzykiem uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie powitali organizatorów i uczestników XXV Jubileuszowego Lubskiego Festiwalu Artystycznego – Scena Specjalna, który odbył się w dniach 15-17 maja w Lubsku. Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło przewodnie „Jesteśmy Polką i Polakiem”. W przeglądzie artystycznym uczestniczyli uczniowie szkół specjalnych województwa lubuskiego i zaprzyjaźnionych placówek z Krakowa oraz Niemiec.

Młodzi artyści naszej szkoły zaprezentowali wspaniały program artystyczny pt. „Polska dawniej i dziś”, w którym w pierwszej części zabrali widownię w sentymentalną podróż do lat 40-stych XX wieku. Tu wykonali trzy piosenki nawiązujące do wydarzeń historycznych tego okresu. W drugiej części, zatańczyli układ taneczny do hitu „Despacito” Luis’a Fonsi, czym porwali znaczną część publiczności z miejsc.

Przez trzy festiwalowe dni członkowie naszego szkolnego zespołu artystycznego ”Bez granic” mogli nie tylko prezentować swoje artystyczne talenty, ale także brać udział we wszystkich atrakcjach Miasteczka Festiwalowego, m.in.: warsztaty garncarskie, pokazy strażackie, fotobudka, masaże, baloniada, korowód ulicami miasta, pokaz sztucznych ogni, grill, wata cukrowa, ognisko, dyskoteka i wiele innych. Ponadto czas spędzony w Lubsku był okazją do nawiązania wielu nowych znajomości i przyjaźni.

To był wspaniałe trzy dni dla całej naszej utalentowanej ekipy w składzie: Agnieszka Kowzan, Weronika Walicka, Justyna Raniewicz, Karolina Szwaczuk, Klaudia Dąbrowska, Aleksandra Poznańska, Jakub Honcz, Kamil Szałachowski, Damian Spychała, Adrian Pracharczyk, Mariusz Wróblewski, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Już nie możemy się doczekać następnego roku… W Lubsku super jest!!!

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.