BohaterON – włącz historię!

bohaterONPowstanie Warszawskie było jednym z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Uosobia takie wartości jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Żeby świadomość jego znaczenia  nie zanikała powstała ogólnopolska  kampania o tematyce historycznej – BohaterON – włącz historię!

Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Uczniowie naszego Ośrodka, a w szczególności uczniowie klasy VII i VIII – Justyna, Weronika, Estera, Jakub, Adam, Damian, Kamil, Damian pod kierunkiem nauczycielki Wioletty Kaźmierczak włączyli  się  do  akcji, aby  poprzez wysłanie kartki do Powstańców  wyrazić  wdzięczność, pamięć i szacunek dla ich postawy wobec Ojczyzny w czasie II wojny światowej.

bohaterON