„Drogi do niepodległości” – rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego.

46074241_1984957288230212_3946231864418631680_nLubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego zorganizowało IV edycję Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Drogi do niepodległości”. Konkurs   skierowany  był  do  uczniów  szkół   podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego.

Hasło przewodnie konkursu umożliwiało realizację w dowolnej technice plastycznej prac związanych z takimi zagadnieniami jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe. W dniu obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na terenie Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie. Wyróżnienia otrzymali uczniowie SOSW w Sulęcinie: Dariusz Kaczorowski, Kamil Kowalski, Zuzanna Woźniak, Aleksandra Poznańska, Agnieszka Brant, Jakub   Krawczyk,  Adam   Bysrty, Konrad   Kowalczyk, Dawid   Wadas, Maciej   Czerwiński i   Adrian   Bucki,  których prace wykonane były pod kierunkiem  pani  Moniki  Stegeman. Zauważona   została i doceniona wyróżnieniem praca-kolaż Józefa Blicharskiego, uczestnika zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, który wykonał pracę pod kierunkiem  pani Wioletty Kaźmierczak. Obecni na uroczystości uczniowie odebrali z rąk prof. dr hab.  Bogumiły  Burdy i dr Włodzimierza   Kwaśniewicza okolicznościowe dyplomy i nagrody. Prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej  „Drogi do niepodległości”. Wszyscy nagrodzeni wraz z rodzinami i widzami mieli okazję obejrzeć  pokaz grupy rekonstrukcyjnej na koniach, zobaczyć mural pt. „Wielkiego muralu na wielką rocznicę odzyskania Niepodległości” oraz zapoznać się z wyjątkową liczbą wojskowego sprzętu militarnego, a także podziwiać wystawy: „Wybić się na niepodległość 1914-1921. Drzonowskie muzealia”, czy  „Stulecie polskiego lotnictwa wojskowego”.