WYNIKI VII edycji Międzyszkolnego wojewódzkiego konkursu historyczno-plastcznego „Historia malowana”

wyniki konkursu HMPROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA  KOMISJI KONKURSOWEJ

KONKURS HISTORYCZNO – PLASTYCZNY PT. „HISTORIA MALOWANA”


z dnia 22.05.2019 r. w celu podsumowania wyników prac konkursowych

 

I . Skład  Komisji  Konkursowej  oceniającej  prace  z   I,   II,  III, IV, V i VI   kategorii :

  1. Anna Gwizdek – instruktor w    sekcji   plastycznej   Sulęcińskiego   Ośrodka   Kultury
  2. Lech Malinowski – historyk, dziennikarz, regionalista
  3. Wioletta Kaźmierczak – nauczyciel   historii  w   Specjalnym  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie.

    II. Lista laureatów w   poszczególnych   kategoriach:

    1. W kategorii I – dzieci od 6 do 9 roku życia

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Królowa Jadwiga

AUTOR            Zofia Busler

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa   w Torzymiu

OPIEKUN      Ilona Wojciechowska

 

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Zamek średniowieczny

AUTOR            Zofia Szczucińska

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa nr 1  im. Jana Pawła II  w  Sulęcinie

OPIEKUN      Teresa Kucewicz

 

II  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Kazimierz  Wielki

AUTOR            Hubert Szymański

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa nr 2  im. A. Mickiewicza w Złotowie

OPIEKUN       Iwona Młynarska

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS   Bolesław Chrobry- pierwszy król Polski w stroju koronacyjny z włócznią św. Maurycego

AUTOR            Nela Dziadas

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II  w Sulęcinie

OPIEKUN      Anna Gardziejewska

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS   Bolesław Chrobry

AUTOR            Wojciech Harasimowicz

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II  w Sulęcinie

OPIEKUN      Sonia Stańczyk

 

2. W kategorii II – dzieci od 10 do 13 roku życia

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Barbara Radziwiłłówna

AUTOR            Amelia Kaźmierczak

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa  nr 1  w Poznaniu

OPIEKUN      Joanna Zelik

 

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Legenda o  Lechu, Czechu i Rusie

AUTOR            Nadia Chojecka

SZKOŁA          Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole

OPIEKUN      Monika Broda

 

II  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Gułag

AUTOR            Oliwia Kłos

SZKOŁA          Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II  w Sulęcinie

OPIEKUN      Kamila Szymańska

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS     Jan Matejko

AUTOR              Alicja Zadwórna

SZKOŁA             Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

OPIEKUN        Jolanta Zadwórna

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS     Mikołaj Kopernik

AUTOR              Zuzanna Walczak

SZKOŁA             Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku

OPIEKUN       Agata Nehring

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS   Średniowieczny rycerz

AUTOR            Oliwia Bilon

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie

OPIEKUN      Mariusz Lubaczewski

 

Wyróżnienie

TYTUŁ/OPIS     Bolesław II Śmiały

AUTOR              Natalia Brzezińska

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa nr 2  im. A. Mickiewicza w Złotowie

OPIEKUN       Iwona Młynarska

 

TYTUŁ/OPIS     Józef Piłsudski

AUTOR              Julia Pakos

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa  im. W. Korsaka w Jeninie

OPIEKUN       Agnieszka Pilarczyk

 

3. Lista laureatów w III kategorii – młodzież od 14 do 16 roku życia

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Chrzest Polski

AUTOR           Kamila Ignaczak

SZKOŁA            Szkoła Podstawowa nr 5  im. Arkadego Fidlera w Kole

OPIEKUN     Kamilla Mikuła

 

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS  Portret Adama Mickiewicza na Judahu skale

AUTOR           Klaudia Wyszyńska

SZKOŁA       Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim

OPIEKUN     Monika Stegeman

 

II  miejsce

TYTUŁ/OPIS Józef Piłsudski

AUTOR          Nikola Łysiak

SZKOŁA          Szkoła Podstawowa im. Adama Borysa w Witkowie

OPIEKUN       Iwona Łysiak

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS      Powstańczy zryw Warszawy

AUTOR             Anna Piotrowiak

SZKOŁA             Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

OPIEKUN        Kinga Urbańczak

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS     Maria Skłodowska-Curie

AUTOR             Natalia Owczarek

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

OPIEKUN        Violetta Kobylnik

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS     Józef Piłsudski

AUTOR             Mateusz Tomczak

SZKOŁA           Szkoła Podstawowa  nr 12  z Oddziałami Gimnazjalnymi w Koninie

OPIEKUN        Agnieszka Andrzejczak

 

Wyróżnienie

TYTUŁ/OPIS    80. rocznica wybuchy II wojny światowej

AUTOR              Eliza Hadrysiak

SZKOŁA         Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

OPIEKUN        Kinga Urbańczak

 

TYTUŁ/OPIS     Polski patriota – Tadeusz Kościuszko (1746-1817)

AUTOR              Jakub Stręk

SZKOŁA            Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Babimoście

OPIEKUN       Iwona  Szuster

 

4. Lista laureatów w IV kategorii – młodzież od 17 do 19 roku życia

I miejsce

TYTUŁ/OPIS   Okrągły stół

AUTOR            Julia  Olszewska

SZKOŁA           Liceum Ogólnokształcące im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu

OPIEKUN        Przemysław Bandel

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS   Przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania

AUTOR           Julia Kasińska

SZKOŁA          Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie

OPIEKUN     Joanna Głowacka-Wieczorek

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS   Żołnierz

AUTOR           Marta Zając

SZKOŁA          Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie

OPIEKUN     Joanna Głowacka-Wieczorek

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS   Bitwa pod Oliwą-1627

AUTOR           Kamila Maćkowiak

SZKOŁA          Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie

OPIEKUN     Joanna Głowacka-Wieczorek

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS    Bitwa pod Grunwaldem

AUTOR              Piotr Wrózbit

SZKOŁA             I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

OPIEKUN        Wioletta Bartniak

 

Wyróznienie

TYTUŁ/OPIS     Pola Negri-ambasador polskiego kina

AUTOR              Beniamin Wiernowolski

SZKOŁA             I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

OPIEKUN        Wioletta Bartniak

 

5. Lista laureatów w V kategorii- młodzież niepełnosprawna od 10 do 16 roku życia

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Władysław Jagiełło

AUTOR            Cezary Kowalczuk

SZKOŁA            Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w  Żaganiu

OPIEKUN         Barbara  Stawarz

 

I miejsce

TYTUŁ/OPIS     Chrzest Polski- Mieszko i Dobrawa

AUTOR             Emilia Drewniak

SZKOŁA           Zespół Szkół Specjalnych 105 im. J. Tuwima w Poznaniu

OPIEKUN        Ewa Goliszek

 

II  miejsce

TYTUŁ/OPIS     Portret gen. Józefa Hallera na krótko przed nominacją na dowódcę Armii Polskiej

AUTOR             Kamil Kowalski

SZKOŁA            Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN         Monika Stegeman

 

II  miejsce

TYTUŁ/OPIS     Bolesław Chrobry-pierwszy król Polski

AUTOR             Gabriela Rudnicka

SZKOŁA            Zespół Szkół Specjalnych 105 im. J. Tuwima w Poznaniu

OPIEKUN         Ewa Goliszek

 

III  miejsce

TYTUŁ/OPIS     Miś Wojtek- żołnierz polski

AUTOR             Weronika Zawadzińska

SZKOŁA            Zespół Szkół Specjalnych 105 im. J. Tuwima w Poznaniu

OPIEKUN         Małgorzata Dabrowska

 

III  miejsce

TYTUŁ/OPIS    Powitanie Józefa Piłsudskiego

AUTOR             Agnieszka Brant

SZKOŁA            Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN         Monika Stegeman

 

Wyróżnienie

TYTUŁ/OPIS    Bitwa

AUTOR            Krystyna Mimochód

SZKOŁA           Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Sulęcinie

OPIEKUN       Joanna Duź

 

TYTUŁ/OPIS     Bitwa

AUTOR             Adrian Bucki

SZKOŁA            Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN         Monika Stegeman

 

  1. Lista laureatów w VI kategorii – młodzież niepełnosprawna od 17 do 24 roku życia.

I  miejsce

TYTUŁ/OPIS   Polacy, którzy uratowali dzieci od śmierci podczas II wojny światowej- portret Ireny Sendlerowej

AUTOR            Krzysztof Dobrzański

SZKOŁA             Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie

OPIEKUN          Anna Kwiatkowska

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS   Miasto bohaterów-1944

AUTOR            Jakub Dobrzyniewski

SZKOŁA           Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku

OPIEKUN         Teresa Piasecka

 

II miejsce

TYTUŁ/OPIS   Dobrawa i Mieszko

AUTOR            Daria Krawczuk

SZKOŁA           Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku

OPIEKUN         Teresa Piasecka

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS     Piłsudski w kolorach nadziei

AUTOR             Michał Głyżewski

SZKOŁA           Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzeczu

OPIEKUN        Małgorzata Biernat

 

III miejsce

TYTUŁ/OPIS     Bitwa

AUTOR             Krzysztof Wołyniec

SZKOŁA           Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie

OPIEKUN        Ewa Szczepańska

 

 III.  Informacja dotycząca zawartości prac konkursowych.

Nadesłane prace były w większości zgodne z tematyką konkursu. Dotyczyły wydarzeń i postaci  z historii Polski od średniowiecza do współczesności. Wiele prac charakteryzowało się wysokim poziomem umiejętności artystycznych ich autorów. Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami: forma przestrzenna, rysunek, akwarele, pastele, techniki mieszane.

   IV.  Liczba uczestników konkursu.

W  konkursie historyczno-plastycznym pt. „Historia malowana”  wzięły udział 64 placówki  oświatowe    z    województwa    lubuskiego , wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Na   konkurs  wpłynęło  484 prac. Liczba prac w poszczególnych kategoriach :

I –   dzieci od 6 do 9 roku życia-91

II   –  dzieci od 10 do 13 roku życia – 216

III–  młodzież od 14 do 16 roku życia – 104

IV– młodzież od 17 do 19 roku życia – 19

V –  młodzież niepełnosprawna od 10 do 16 roku życia – 33

VI –  młodzież niepełnosprawna od 17 do 24 roku życia – 21

 

Wioletta Kaźmierczak konkurs 2019

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.