IX Szkolny Konkurs Recytatorski: „Co słonko widziało…” (11.10.2017r.)

08 (8)Tradycyjnie w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych – 11 października 2017r. odbył się w SOSW w Sulęcinie  IX Szkolny Konkurs Recytatorski: „Co słonko widziało…” Wzięło w nim udział 8 uczestników Maja Nowak, Wiktoria Krawczyk, Jakub Krawczyk, Amelia Dziamska, Zuzanna Woźniak, Maciej Czerwiński, Justyna Raniewicz i Karolina Szwaczuk.

Z wielką odwagą, czasami ze wsparciem wychowawców uczniowie zaprezentowali przygotowane utwory. Dzieci wzruszyły nas, prezentując utwory wybrane indywidualnie i w oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej. Nad przygotowaniem dzieci czuwali wychowawcy i nauczyciele.

Występ zespołu teatralnego pod kierunkiem Ewy Szczepańskiej, w którego skład weszli Jakub Białek, Klaudia Fajdek, Konrad Kowalczyk, Krzysztof Wołyniec, Arek Gap i Kamila Szachniewicz z interpretacją własną „Zemsty” Aleksandra Fredry, zaskoczył nas formą przedstawienia i zachwycił grą aktorską. Uroczystość poprowadziła i dodawała odwagi uczestnikom konkursu Małgorzata Gąsiorek.

Jury wyłoniło jednego laureata – Wiktorię Krawczyk, pozostałe dzieci zostały wyróżnione.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, przybory szkolne i słodycze. Organizatorki konkursu: Dorota Nazwalska, Joanna Pater i Joanna Duź dziękują dyrektor SOSW Danucie Malinowskiej i właścicielom księgarni „U Rzeckiego” za ufundowanie  nagród.

Laureatka konkursu szkolnego weźmie udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę”, który odbędzie się 17 października 2016r. w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, dziękujemy nauczycielom którzy przygotowali uczestników konkursu i zapraszamy wszystkich za rok!

Dorota Nazwalska