„Kochamy Cię Polsko.” (07.11.2019r.)

01 (33) 11 listopada jest dniem szczególnym dla każdego Polaka, jest dniem szczególnym również w Naszej Szkole. Uroczysty apel upamiętniający tę datę rozpoczęły  pięknie odśpiewane cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W tym dniu nauczyciele i uczniowie przypięli biało-czerwone kotyliony.

W uroczysty i podniosły nastrój  świętowania w Naszej Szkole 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wprowadził utwór  Adam Asnyk „Miejcie nadzieję” w wykonaniu Jacka Wójcika do muzyki Zbigniewa Preisnera. Następnie uczniowie klasy II SPdP ,VI i VIII – Aleksandra, Kinga, Zuzanna, Mateusz, Fabian i Aleksander  w inscenizacji pantomimicznej przedstawili  krótką lekcję historii i patriotyzmu przenosząc widownię w czasy kiedy Polski nie było na mapie Europy. W skrócie zobrazowali sytuację polityczną kraju jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia, daty, postacie.   Uczestnicy apelu wspólnie z chórem pod batutą  Diany Chajec brawurowa odśpiewali utwory, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności.  Artyści i organizatorzy zebrali zasłużone brawa.

Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

Barbara Nowak-Mazurczak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.