Drzwi do niepodległości

Uczniowie i przedszkolaki wraz nauczycielami  uczcili  w tym roku Święto Niepodległości w  inny  sposób niż dotychczas. Ze względu na stan epidemii obchodziliśmy narodowe święto w mniejszych grupach. Z tej okazji odbyły się lekcje dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy wraz z wychowawcami włączyły się do ozdabiania drzwi barwami biało-czerwonymi lub/i postaciami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystość odzyskania niepodległości uczciliśmy również słodkim poczęstunkiem. Samorząd  Uczniowski    w  składzie  Fabian  Guźniczak, Gabriela Grudzińska, Maciej   Czerwiński  i  Aleksy Orzechowicz  z okazji Dnia Świętego Marcina, które obchodzone jest również 11 listopada,  poczęstowali    społeczność   szkolną  rogalami   marcińskimi. W  tym dniu nauczyciele i uczniowie przypięli biało-czerwone kotyliony. W uroczysty i podniosły nastrój  świętowania w Naszej Szkole 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  wprowadziło  wszystkich  wspólne   odśpiewanie   hymnu  narodowego o symbolicznej godzinie 11.11.W ten sposób włączyliśmy się po raz kolejny do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki  ”Szkoła do hymnu”.