Prewencyjne spotkanie z policją (28.09.2022 r.)

28 września 2022 r. uczniowie
klas I-III Specjalnego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego rozpoczęli
roczny cykl spotkań prewencyjnych
z policją w wyjątkowo inny sposób.
To oni zostali zaproszenie
na KP Policji w Sulęcinie.

Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, które wprowadziło nas w tajniki pracy policjanta, zobaczyliśmy niesamowite miejsca policyjne, tj. strzelnicę, pokój przesłuchać, cele więzienne oraz radiowóz. Wyjątkowa atmosfera sprzyjała rozmowom na temat bezpieczeństwa, zasadom ruchu drogowego i bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły oraz w samej szkole. Dzieci były aktywne w zadawaniu pytań i chętnie dzieliły się swoją wiedzą nt. właściwych zachowań. Ten wyjątkowy czas był możliwy dzięki zaangażowaniu policjantów, a byli to: pani sierżant Magdalena Józefowicz oraz pan starszy aspirant Tomasz Szura, którym z całego serca bardzo dziękujemy.

29 września starsi uczniowie SOSW w Sulęcinie oraz przedszkolaki uczestniczyli w prewencyjnych spotkaniach, na terenie naszego Ośrodka, gdzie ww. policjanci przeprowadzili pogadankę nt. bezpieczeństwa na drodze, w przedszkolu, w szkole oraz w domu.  Wielokrotnie w trakcie spotkania policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści, a także konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań.

Spotkanie z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu bezpieczeństwa naszego Ośrodka. Serdecznie dziękujemy KP Policji za wizytę
w naszej placówce oraz odblaskowe upominki dla najmłodszych.

Katarzyna Dziadas