Przedświąteczna wycieczka uczniów SOSW w Sulęcinie

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, 21.12.2022 r., dwudziestosześcioosobowa grupa uczniów SOSW w Sulęcinie wyruszyła na wycieczkę do Zielonej Góry. To był dzień pełen wrażeń: seans filmowy w kinie, zwiedzanie Centrum Nauki Keplera oraz przystanek McDonald’s!

W kinie uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Młodsi z uczestników wycieczki obejrzeli film animowany „Dziwny Świat”, który opowiada o podróży pewnej legendarnej rodziny odkrywców. Młodzież w tym samym czasie oglądała film „Wielki zielony krokodyl domowy” opowiadający historię niezwykłego śpiewającego krokodyla.

W Centrum Nauki Keplera mieliśmy okazję obejrzeć wystawę „ZOOM”. Na dwóch piętrach sal interaktywnych uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania eksperymentów, które przybliżają wiedzę przyrodniczą. Dzieci i młodzież z niezwykłym zainteresowaniem rzucili się w wir nauki! Samodzielnie lub w małych grupach odwiedzali poszczególne stanowiska, które inspirowały i pobudzały zmysły, skłaniały do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Uczniowie zdobyli informacje z zakresu między innymi budowy i funkcjonowania ciała człowieka, zjawisk fizycznych i atmosferycznych, życia dinozaurów. Entuzjazm i zaangażowanie ogarnęły wszystkich uczestników wycieczki! Zdecydowanie potrzebowalibyśmy całego dnia, aby w pełni skorzystać ze wszystkich 87 stanowisk!

Jak wiadomo nauka to ogromny wysiłek, więc w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w ulubionej restauracji wszystkich naszych podopiecznych… Był to czas jedzenia, rozmów o wrażeniach z całego dnia i chwila wytchnienia dla tych najbardziej zmęczonych. Wróciliśmy mądrzejsi i bardzo zadowoleni!

Urszula Kołodziej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.