Kolorowa jesień w SOSW- konkurs i kiermasz Rady Rodziców

Rada Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zadbała o to,
aby jesień naszych podopiecznych była kolorowa!

Z początkiem października ogłoszono konkurs „Kolorowa jesień”. Polegał na przygotowaniu jesiennej dekoracji w gronie rodzinnym, zespole klasowym lub indywidualnie. Przeznaczony zarówno dla najmłodszych przedszkolaków, jak i uczniów wszystkich klas SOSW.

Spłynęło 27 przeróżnych dekoracji! Było pomysłowo, barwnie, kreatywnie! Dekoracje powstawały zarówno z naturalnych materiałów, jak i z materiałów dekoracyjnych i przedmiotów codziennego użytku. Do jednej z prac wykorzystano nawet… bułkę i korzeń pietruszki! W połączeniu z leśnym mchem stworzyły niepowtarzalną, grzybową dekorację.

Pani Dyrektor wraz z przedstawicielkami Rady Rodziców, Panią Sandrą Rogóż i Panią Angeliką Grzywacz, dokonały podsumowania konkursu i wręczenia nagród. Tradycją staje się, że w konkursach organizowanych przez Radę Rodziców nie wyodrębnia się miejsc, a nagrodzeni zostają wszyscy uczestnicy. Tak też stało się i tym razem- w piątek 27.10.2023 r. każdy artysta lub zespół artystów (pojawiło się wiele prac grupowych) został nagrodzony dyplomem i upominkiem.

W ostatni październikowy poniedziałek Rada Rodziców zorganizowała szkolny kiermasz jesienny, podczas którego mamy naszych uczniów sprzedawały dekoracje powstałe w ramach konkursu oraz ciasta upieczone przez rodziców uczniów. Była też możliwość zakupienia wieńców na nagrobki wykonanych przez uczniów klasy SPDP- jak zawsze nasi najstarsi uczniowie wspierają dzielnie Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Dochód ze sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców i pozwoli sfinansować kolejne przedsięwzięcia, które odbędą się już wkrótce!

Opracowała:
Urszula Kołodziej