Bezpieczny Internet

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej  w wielu państwach całego świata.

Głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych i promocja pozytywnego wykorzystywania  Internetu.

W zeszłym tygodniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zostały przeprowadzone zajęcia z zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z zasobów internetowych. Każda z klas brała udział w dedykowanych zajęciach oraz aktywnie uczestniczyła w nich poprzez zaprezentowanie własnych prac na podany temat. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przekazywali informacje swoim rówieśnikom.

Na zakończenie zostały zaprezentowane numery telefonów i strony na których można uzyskać pomoc związaną z bezpieczeństwem w sieci.

Marek Oleksa