Szkółka leśna w Ostrowie i MY!

20 lutego 2019 r. już po raz kolejny uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uczestniczyli w aktywnej lekcji dotyczącej ochrony zwierząt i ptaków leśnych prowadzonej przez pana Arkadiusza Senyszyna.

Zaprzyjaźniony od lat z SOSW szkółkarz pan Arek jak zwykle stanął na wysokości zadania i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pasjonującej pracy. Oprowadził nas po szkółce leśnej, przedstawiając istotne fakty z życia zwierząt i wpoił nam zamiłowanie do zwierząt i ptactwa.
Uczniowie klas ZET wraz z wychowawcami i opiekunami systematycznie odwiedzają szkółkę leśną, by tam utrwalić i przyswoić nowe wiadomości dotyczące zwierzyny leśnej.
Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu połączone z przyjemną lekcją idealnie wpasowały się w nasze tematy zajęć, które zakończyliśmy wspólnym grillowaniem i zabawą. Poprzez spotkania integracyjne można miło spędzić czas, a także uczyć się właściwych zachowań i podejścia do zwierząt. Z miłą chęcią odwiedzimy pana Arka za rok Bardzo dziękujemy za wspólnie i aktywnie spędzony czas.

Małgorzata Gąsiorek

38 (1) 38 (2) 38 (3)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.