Ogólnopolski projekt edukacyjny „Razem przez cztery pory roku”

Grupa przedszkolna „Biedronki” oraz  „Jeżyki” z wychowawczyniami p. Joanną Kujawą i p. Danutą Jagodzińską przystąpiły do udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Razem przez cztery pory roku” organizowanym przez Specjalne Przedszkole nr 3 w Zamościu.

Głównym celem projektu jest promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci. W projekcie są wymienione cztery moduły „Jesień”, „ Zima”, „Wiosna”, „Lato”.

Nasze dzielne przedszkolaki wykonały wszystkie proponowane zadania z modułu „Jesień”. Zadania jakie wykonaliśmy to:
– stworzenie sensorycznego toru przeszkód
– jesienne poszukiwanie skarbów, odnajdywanie i zbieranie przedmiotów związanych z jesienią
– wykonanie techniką dowolną „Jesiennych lampionów”
– aktywny udział w zajęciach dydaktycznych z elementami charakterystycznymi dla danej pory roku.

Uczestniczenie i wykonywanie  poszczególnych zadań rozwinęło  i rozbudziło zainteresowanie światem przyrody oraz sprawiło nam wiele radości, a przy tym przedszkolaki miały okazję by poprzez zabawę nabywać nowych umiejętności i doświadczenia. Każde takie działanie daje wiele radości dzieciom, a nam wychowawczyniom zadowolenie i satysfakcję. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie kolejnego modułu „Zima”.

Opracowała:

Danuta Jagodzińska