Edukacja historyczna a sztuka filmowa, czyli pierwszy dzień wiosny inaczej

Pierwszy dzień wiosny dla uczniów kl. 7 i 8 oznaczał „wagary” od zajęć lekcyjnych lecz spędzony w bardzo ciekawy, dydaktyczny sposób.

Wiktoria, Jakub, Wiktoria i Kamil odwiedzili kino Helios w Gorzowie Wlkp,, gdzie obejrzeli edukacyjną wersję dramatu wojennego „Filip”.
O czym opowiada film? Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć. W Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu Niemiec ukrywa swoje żydowskie pochodzenie. Pracuje jako kelner w restauracji hotelu i korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna odbiera najbliższe mu osoby, sytuacja zmienia się. Uczniowie jednogłośnie zdecydowali, że seans filmowy był ciekawy! Czekamy na następną okazję, żeby odwiedzić kino.