Nie bądź zielony, bądź niebieski! (03.04.2023 r.)

Jak co roku 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu.

Przypominamy!

Dzień ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa i zwrócenie uwagi na problemy osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.

Czym jest autyzm?

To zaburzenie rozwojowe związane z pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. Uczniowie, nauczycieli i pracownicy szkoły w poniedziałek 3 kwietnia „zaświecili się” na niebiesko! Swoim ubiorem przypomnieliśmy o autyzmie. W taki sposób wyraziliśmy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

Dziękujemy za udział w akcji.